Často kladené otázky

Připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Pokud zde svou odpověď nenaleznete, využijte, prosím, kontaktního formuláře. Děkujeme.

Obecné

 • Jaká jsou rizika léčby?

   

  Komplikací hormonální stimulace vaječníků může být tzv. „nepřiměřená a nadměrná reakce vaječníků“, zvaná hyperstimulační syndrom. Vaječníky reagují na využívané léky i po skončení užívání a po odběru vajíček. Jsou nadále zvětšené a žena pociťuje tlak v podbřišku a „plnost břicha“. V těchto případech pacientka přichází na kontroly a jsou jí podávány infuze, které vedou k úpravě stavu. Nadměrná reakce vaječníků na stimulaci ve většině případů samovolně ustoupí. Hyperstimulačním syndromem bývá dle literatury postiženo 1-2% pacientek. Hyperstimulační syndrom neohrožuje další plodnost ženy.

  Během doby, kterou se na klinice zabýváme léčbou neplodnosti, jsme naše postupy vyprecizovali do té míry, že od roku 2010 evidujeme pouze dva lehčí případy hyperstimulačního syndromu, od roku 2012 dokonce vůbec žádný. Díky této péči jsou pacientky ušetřeny nežádoucího diskomfortu, nedochází k rušení cyklů, což přispívá k pohodě našich pacientek a z toho plynoucí vysoké míry úspěšnosti.

 • Je hormonální stimulace vaječníků bezpečná?

   

  Stimulace vaječníků se v léčbě neplodnosti užívá přes 30 let. Po celou dobu se po celém světě snaží týmy lékařů ověřit, zda tato stimulace nezvyšuje výskyt nádorových onemocnění vaječníků. Výsledky jsou průběžně publikovány. Největší z dlouhodobých studií probíhala přes 20 let v Izraeli. Z veškerých dosavadních studií vyplývá, že hormonální stimulace vaječníků neohrožuje pacientky zvýšeným výskytem nádorových onemocnění.

  Stimulace vaječníků je považována za bezpečný medicínský postup, který neovlivňuje další zdravotní stav ani plodnost ženy.

 • Jaká je cena léčby?

   

  Náklady na léčbu se na klinice Unica odvíjí od několika faktorů. Jsou jimi především možnost úhrady ze zdravotního pojištění a zvolené nadstandardní metody. Pojišťovny nehradí nadstandardní metody, které výrazně zvyšují úspěšnost. Je na rozhodnutí pacienta, které metody a typ léčby zvolí.

  Cenu léčby si určuje každý pár sám a před začátkem léčby je důsledně o ceně léčby informován během indikační poradny s lékařem, který podle individuálních potřeb doporučí ty nejvhodnější metody léčby neplodnosti.

  Každá nadstandardní metoda pozitivně ovlivňuje některý z faktorů těhotnění a zvyšuje tak šanci na úspěch. Rizika jsou vždy stejná.

  Zákon č. 48/1997 Sb. o všeobecném zdravotním pojištění ve znění pozdějších předpisů stanoví podmínky pro úhradu umělého oplodnění v § 15 odst. 3 takto:
  „Hrazené služby zahrnují zdravotní péči poskytnutou na základě doporučení registrujícího poskytovatele v oboru gynekologie a porodnictví v souvislosti s umělým oplodněním, a to nejvíce třikrát za život, nebo bylo-li v prvních dvou případech přeneseno do pohlavních orgánů ženy pouze 1 lidské embryo vzniklé oplodněním vajíčka spermií mimo tělo ženy, čtyřikrát za život, ženám s oboustrannou neprůchodností vejcovodů ve věku od 18 do 39 let, ostatním ženám ve věku od 22 do 39 let.“

  Klinika Unica má smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami. Kdykoli se na nás obrátíte a sdělíte nám více informací o sobě, velice rádi Vás budeme informovat o konkrétní ceně léčby u nás na klinice a na vyžádání zašleme ceník jednotlivých metod léčby.

 • Je možnost léčby omezena věkem?

   

  Podle zákona je v České republice možné, aby léčbu podstoupila žena do svých 49. narozenin. Průměrný věk pacientek léčených klinikou Unica je přes 40 let.

Donation

Practical

 • Mám další otázky, co mám dělat?

   

  K získání informací nás prosím kontaktujte vyplněním formuláře zde, nebo na náš e-mail ivf@unica.cz, popř. na telefonu (+420) 543 217 777

 • Kde Vás najdeme?

   

  Máme dvě kliniky ve dvou největších městech České republiky, v Brně a Praze. Můžete si tak vybrat vhodnou lokalitu pro svoji léčbu.

 • Jak se k Vám dostaneme?

   

  Praha

  Autem:
  Office Park Nové Butovice - budova C
  Bucharova 2657/12, Praha (viz mapa)

  Vlakem:
  Prahou projíždí mnoho mezinárodních vlaků vysoké kvality IC a EC, přímé spoje má Praha např. s Vídní, Gratzem, Berlínem, Hamburkem, Bratislavou, Budapeští a s dalšími evropskými městy.

  Letecky:
  Z mezinárodního letiště v Praze rádi zajistíme odvoz až před kliniku, či poradíme, jak se k nám dostat.


  Brno

  Autem:
  Barvičova 53, Brno (viz mapa)

  Vlakem:
  Brnem projíždí mnoho mezinárodních vlaků vysoké kvality IC a EC, přímé spoje má Brno např. s Vídní, Gratzem, Berlínem, Hamburkem, Bratislavou, Budapeští a s dalšími evropskými městy.

  Letecky:
  Z mezinárodního letiště ve Vídni, v Bratislavě nebo Brně rádi zajistíme odvoz až před kliniku, či poradíme, jak se k nám dostat.

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Ing. Dita Groligová
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Anna Tranova
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás